تخفیف ویژه 10 درصدی بازدیدکنندگان وب سایت برای تمام خدمات کلینیک کد تخفیف : drsadeghioff10 (جهت بهره مندی از تخفیف به کلینیک مراجعه و یا تماس بگیرید )

افزایش طول تاج

درمان زیبایی برای اصلاح طول دندان ها

اهداف مختلفی برای انجام جراحی افزایش طول تاج هست :

  • جهت دسترسی به نسج سالم دندان
  • طراحی لبخند و دندانپزشکی زیبایی

جراحی افزایش طول تاج در برخی موارد قابل انجام نیست :

  • طول ریشه دندان کوتاه باشد
  • در صورتیکه که فورکا دندان نزدیک لبه استخوان باشد

موارد انجام جراحی افزایش طول تاج :

  • جراحی افزایش طول تاج جهت روکش و کراون  : روکش دندان باید بتواند روی نسج سالم دندان قرار بگیرد در غیر اینصورت باعث پوسیدگی و مشکلات لثه ای می شود.
  • دسترسی به نسج سالم دندان زیر لثه : در بعضی موارد مثل پوسیدگی دندان و یا شکستگی دندان نسج سالم دندان زیر لثه قرار می گیرد. در مواردی شکستگی دندان اگر قابل درمان و جبران باشد لثه باید توسط افزایش طول تاج به عقب برده شود تا نسج سالم نمایان شود و ادامه درمان انجام شود.
  • جراحی افزایش طول تاج جهت زیبایی : دندان های قدامی در زیبایی لبخند ما تاثیر زیادی دارند . رنگ دندان هم یکی از عوامل زیبایی در لبخند است و همچنان تاثیر فرم و طول دندان ها کمتر از رنگ دندان در زیبایی لبخند نیست.میزانی از افرایش طول دندان توسط درمان زیبایی لمینت قابل انجام است. به این ترتیب جراحی افزایش طول تاج در ناحیه زیبایی برای بیمار انجام می شود. پس از انجام جراحی و گذشت چندین هفته دندان ها توسط ونیر کامپوزیت و یا لمینت سرامیکی پوشش داده می شوند.با برداشتن این بافت اضافی لثه از روی دندان ها علاوه بر کاهش ابتلا به بیماری های لثه، دندان ها حالت زیباتر و طبیعی تری پیدا می کنند و همچنین زیبایی خنده نیز دوچندان می شود.

جراحی افزایش طول تاج با لیزر :

افزایش طول تاج با لیزر یکی از روش های دندانپزشکی با لیزر است که به منظور زیبایی دندان می تواند برای اصلاح لبخند لثه ای و کوتاه بودن دندان ها انجام شود تا سطح بیشتری از دندان آشکار شود و هنگام خنده لثه ها نمایان نشوند. افزایش طول تاج با لیزر همچنین می تواند برای اصلاح خط لثه و اصلاح لبخند لثه ای که متقارن نیست به کار رود. این عمل می تواند در ترکیب با سایر عمل های زیبایی دندان مانند انجام روکش یا ونیر انجام شود. خنده لثه ای به طرح لبخندی گفته می‌شود که در آن بیشتر از سه یا چهار میلیمتر از لثه در هنگام لبخند زدن نمایان شود.