تخفیف ویژه 10 درصدی بازدیدکنندگان وب سایت برای تمام خدمات کلینیک کد تخفیف : drsadeghioff10 (جهت بهره مندی از تخفیف به کلینیک مراجعه و یا تماس بگیرید )

انواع لمینت دندان

(کلینیک دکترالهه صادقی)

یکی از مظاهر زیبایی در چهره داشتن یک لبخند زیبا می باشد. با پیشرفت دندانپزشکی در زمینه زیبایی، انواع مختلفی از درمانها برای زیباتر شدن لبخند دردسترس می باشد. یکی از این روشهای درمانی زیبایی لمینت می باشد. روکش های لمینت دندان یک شیوه ساده و سریع برای تغییر ظاهر دندانها می باشد. لمینت یک پوسته نازک است که پس از برش خوردن دندان بر روی آن می چسبد. با استفاده از لمینت، دندانهای لکه دار، ناهموار، کج ، شکسته و خیلی موارد دیگر براحتی رفع می گردند. روکش های لمینت انواع مختلفی دارند که با توجه به شرایط مختلف از آنها در شرایط مختلف استفاده می کنند.

کاربردهای لمینت

بطور کلی ازلمینت دندان برای رفع مشکلاتی مانند موارد زیر استفاده می شود:

  • برای تغییر رنگ دندان
  • اصلاح دندان های ناهموار
  • اصلاح دندانهای شکسته یا خرد شده
  • رفع مشکلات تراز دندان
  • رفع شکل و اندازه ناموزون دندان ها
  •  پوشاندن شکاف بین دندانها

همانطور که در بالا اشاره شد انواع مختلفی از لمینیت وجود دارد. در اینجا می خواهیم به انواع روکش های لمینت دندان اشاره نماییم.

این نوع لمینت یکی از رایج ترین مدل لمینت می باشد که از جنس سرامیک با کیفیت بالادر لابراتورهای مخصوص دندانپزشکی ساخته می شود. رنگ این نوع روکش ها شفاف و درخشان به نظر می رسد. این روکش ها از جنس پرسلن می باشند. بسیار مقاوم هستند. تغییر رنگ نمی دهند و براحتی تا 20 سال باقی می مانند. البته از نظر قیمت از درمانهای گران قیمت محسوب می گردند، اما این درمان یک سرمایه گذاری براز زیبایی می باشد.

لمینت دندان کامپوزیتی:

در این نوع لمینت دندان، دندانپزشک یک ماده رزین کامپوزیت را بر روی دندان قرار می دهد. این روش نیازی به قالبگیری و ارسال به لابراتور ندارد و در همان جلسه درمطب یا کلینیک انجام می گیرد. در این روش نیازی به برش دادن سطح دندان برای چسباندن روکش نیست. کامپوزیت قطعا از نظر هزینه نسبت به لمینت سرامیکی مقرون به صرفه است.

البته این روکش نقاط ضعفی هم نسبت به لمینت سرامیکی دارد. از جمله این نقاط ضعف می توان به رنگ پذیری آن اشاره نمود. طول عمر کامپوزیت هم خیلی کوتاه تر می باشد به گونه ای که در برخی منابع تا 5 سال اعلام گردیده است. این روکش ها باید مرتبا اصلاح گردند و پرداخت شوند.

لمینت دندان فوری:

 این نوع لمینت دندان  بی نهایت نازک می باشند. به گونه ای که نیازی به تراشیدن دندان ندارد. این روکش از پیش ساخته هست و به سادگی با دندانهای موجود بیمار مطابقت دارند و لبخند و ظاهر فرد را بهبود می بخشند. این نوع لمینت ارزانترین نوع لمینت می باشد. دوام چندانی ندارد. ظاهری طبیعی ندارد.

WhatsApp chat