تخفیف ویژه 10 درصدی بازدیدکنندگان وب سایت برای تمام خدمات کلینیک کد تخفیف : drsadeghioff10 (جهت بهره مندی از تخفیف به کلینیک مراجعه و یا تماس بگیرید )

نصب غیر اصولی کامپوزیت ونیر

(کلینیک دکتر الهه صادقی)

متداول ترین درمانهای دندانپزشکی زیبایی در دنیا، لمینت و کامپوزیت می باشد. این درمانها برای اصلاح طرح لبخند می باشند. معمولا از مزیت های این درمان ها گفته می شود. این روشها پرطرفدارترین شیوه ها می باشند ولی اگر بر طبق اصول و قواعد مناسب ایجاد نگردند باعث بروزمشکلات عدیده ای  می گردند.

مشکلات اصلی نصب غیر اصولی کامپوزیت

عمده مشکلات پس از نصب کامپوزیت بر روی دندانها مربوط به عدم تطابق درست کامپوزیت و دندان می باشد. این عدم تطابق باعث ایجاد درز می گردد و موجب تجمع باکتریها در این منطقه می گردند. این مشکل خود باعث مشکلات عدیده دیگری همچون ایجاد پوسیدگی دندان، تغییر رنگ هم دندان و هم کامپوزیت، بوی نامطبوع دهان و از همه مهمتر التهاب لثه و بیماریهای لثه می گردند.

مشکلات استفاده از کامپوزیت با فرم نامناسب

از مشکلات نصب کامپوزیت ونیربا فرم نامناسب می توان به موارد زیر اشاره نمود.

  • نازیبایی و شکل نامناسب
  • التهاب و عفونت لثه
  • باقی ماندن غذا در بین کامپوزیت و دندان
  • ایجاد مشکلات برای رعایت بهداشت دهان و دندان
  • مشکلات استفاده از کامپوزیت فاقد سطح صاف
  • از مشکلاتی که می توان برای استفاده از کامپیوزیت فاقد سطح  صاف اشاره نمود، به مواردی همچون تغییر رنگ دندانها و داشتن یک ظاهر مصنوعی برای دندان و داشتن شکل نازیبا اشاره نمود

کاشت غیر اصولی کامپوزیت

همانگونه که در مقالات دیگر به آن اشاره شد، برای نصب کامپوزیت نیاز به تراش و آماده سازی سطح برای آن می باشد. اگر مینای دندان به طور نامناسبی تراشیده شود، مثلا زیادتر از حد لازم برای نصب تراشیده شود، مشکلات دیگری برای آنها پیش می آید. مشکلاتی مانند پوسیدگی دندان و یا جداشدن کامپوزیت از دندان .

اگر پس از نصب کامپوزیت دچار مشکلاتی مانند خونریزی لثه و بوی نامطبوع دهان گشتید، حتما برای اطمینان از نصب اصولی کامپوزیت به دندانپزشک مراجعه نمایید. قبل از اقدام به نصب کامپوزیت، حتما درباره پزشک مورد نظرتان تحقیق نمایید.

در انتها این را بدانید که کامپوزیت ونیرها برای درمان و زیبایی طرح لبخند شما می باشد. آنها نباید تهدیدی برای سلامتی باشند. اگر پس از کامپوزیت نمودن دندانهایتان، وضعیت لثه های شما دچار مشکل گردید، یا سایر مشکلاتی که در بالا به آن اشاره کردیم برای شما پدید آمد هر چه سریعتر اقدام به درمان آن بنمایید.