تخفیف ویژه 10 درصدی بازدیدکنندگان وب سایت برای تمام خدمات کلینیک کد تخفیف : drsadeghioff10 (جهت بهره مندی از تخفیف به کلینیک مراجعه و یا تماس بگیرید )

اسنپ آن اسمایل

لمینت موقت دندان

اسنپ آن اسمایل (Snap on Smile) یک تکنیک به روز دندانپزشکی بخش زیبایی می باشد. این تکنیک عیوب ظاهری دندان مانند زرد شدن رنگ دندان، شکستگی و عدم تقارن برخی از دندانها را می پوشاند. این تکنیک، یک پلاک متحرک می باشد که در عرض چند دقیقه لبخندی زیبا به شما تقدیم می کند.

این شیوه جایگزین روش های دیگر دندانپزشکی زیبایی مانند روشهای لمینیت وکامپوزیت می باشد. این شیوه ارزان تر از شیوه های دیگر است و به لمینت متحرک هم معروف می باشد.

ماده تشکیل دهنده

لمینت متحرک به استیل رزین کریستالیزه شاخته شده است. برای اینکه میزان محکمی این ماده را بفهمید، فقط کافیست بدانید که ماده اصلی ساخت کابین هواپیما این ماده می باشد. علاوه بر سبکی، این ماده مقاومت فوق العاده ای هم دارد و عمر مفید این ماده هم بین 4 تا 5 سال می باشد.

به علت نازکی زیاد اسنپ آن اسمایل در صحبت کردن هیچ مشکلی برای شما پیش نمی آید، کاملا به دندان می چسبد و از دهان نمی افتد ولی نباید وقتی در دهانتان می باشد، غذاهای سفت یا چسبنده مانند گوشت، آجیل، تنقلات، گز و آدامس خودداری نمایید.

مراقبت از اسنپ آن اسمایل

بعد از استفاده از اسنپ آن اسمایل، ابتدا آنرا با آب بشویید سپس با مسواک مخصوصی که همراه آن به شما تحویل داده می شود و دارای موهای نرمی می باشد آنرا بشویید. اگر در شرایطی بودید که به مسواک خاص همراه آن دسترسی نداشتید، میتوانید از مسواک های خیلی نرم استفاده نمایید این بدین علت می باشد که خط  و خشی روی آن نیافتد.

توصیه می شود برای شست و شو و جلوگیری از خط و خش از خمیر دندان استفاده ننمایید چون خمیر دندان مواد ساینده ای دارد که موجب آسیب می گردد و ایجاد خط و خش می کند. بجای مسواک می توانید از صابون مایع استفاده نمایید علاوه بر مسواک مخصوص، پودر مخصوص تمیزکننده ای  هم همراه اسنپ آن اسمایل به شما تحویل داده می شود که بهترین ماده برای تمیز کردن آن می باشد.

ساخت اسنپ آن اسمایل

پس از مراجعه به دندانپزشک ابتدا دندانهای شما معاینه می گردد سپس و در صورت نبود مشکل، توسط دندانپزشک قالبگیری می گردد به لابراتورهای مخصوص ارسال می گردد در لابراتور این کاور با رنگی که شما بخواهید و متناسب با پوست و دهانتان باشد، به کمک دستگاههای مخصوص و پیشرفته ساخته می شود. این کاور در یک کیت همراه با وسایلی مانند مسواک مخصوص و پودر شست وشوبرای شما ارسال می گردد. این کاور بدون کوچکترین خونریزی، تراش و درد در دهانتان نصب می گردد.

معایب اسنپ آن اسمایل

از مزایای این روش صحبت نمودیم. این روش هم معایبی را هم دارد که در ذیل به برخی از آنها اشاره می کنیم.

  • اگر دندان پوسیده دارید تا رفع آن نمی توانید از این کاور استفاده نمایید.
  • پس از نصب در دهان، در چند روز ابتدایی کمی در تکلم تاثیر می گذارد که این مشکل با مرور زمان و عادت کردن به کاور حل می گردد.
  • این کاور موقتی است.
  • این کاوردرمانی اصولی نیست.
  • با این کاور نمی توان خوراکی ای جوید.
  • برای جلوگیری از رنگ گرفتگی کاور از خوردن غذاها و نوشیدیهای رنگی مانند قهوه و چای خودداری نمایید.
  • این کاور بر اثر مصرف دخانیات رنگ می گیرد.
  • در هنگام خواب باید حتما آن را از دهان بیرون بیاورید. زیرا ممکن است بر اثر فشار دندانها آنرا بشکنید.