تخفیف ویژه 10 درصدی بازدیدکنندگان وب سایت برای تمام خدمات کلینیک کد تخفیف : drsadeghioff10 (جهت بهره مندی از تخفیف به کلینیک مراجعه و یا تماس بگیرید )

مینی ایمپلنت چیست؟

در گذر زمان دندانهای شما دچار پوسیدگی می گردد. و اگربه آن رسیدگی نگردد احتمال این که ناچار به کشیدن آن بگردید،زیاد می شود. در صورتی که دندان خود را بکشید ناچار می شوید که از راههای جایگزین آن استفاده نمایید. از راههایی مانند ایمپلنت، دست دندان و پروتز متحرک  می توانید استفاده نمایید.

ایمپلنت های دندانی، یکی از بهترین روش ها برای درمان بی دندانی شناخته می شوند و هر روز شیوه ها و تکنیک های جدیدی برای بهتر کردن این روش درمانی –زیبایی ابداع می گردد. یک روش جدید به نام مینی ایمپلنت ابداع گردیده که از نظر ساختاری، دارای ساختاری شبیه ایمپلنت های قدیمی می باشد. با یک تفاوت که اندازه آن حدود یک خلال دندان می باشد

این روش مانند ایمپلنتهای قدیمی با ایجاد پایه در فک برای قراردادن روکش بر روی آن انجام می گردد. ساختار مینی ایمپلنت و ایمپلنت کاملا شبیه به هم می باشد. مینی ایمپلنت هم یک پایه تیتانیومی می باشد که درون استخوان فک کاشته می شود و در انتهای آن یک گوی کوچک وجود دارد که روکش دندان بر روی آن قرار می گیرد. در کل این روش برای رفع کاستی های  ایمپلنت معمولی ابداع کرده اند.

دلایل استفاده از مینی ایمپلنت

به طور معمول هر پایه ایمپلنت حدود سه میلی متر می باشد و به فضایی حدود 6 میلی متر برای کاشت نیاز دارد. یکی از دلایلی که از مینی ایمپلنت ها استفاده می گردد می توان همین مسئله را نام برد که ایمپلنت فضای زیادی از لثه را نیاز دارد. و گاهی برای کاشت ایمپلنت فضای کمتری وجود دارد. بهمین جهت از مینی ایمپلنت برای کاشت در این مناطق استفاده می گردد.

دیگر موردی که نیاز به کاشت مینی ایمپلنت می باشد، عدم وجود استخوان کافی در فک و در زیر لثه می باشد. معمولا این مشکل را با پیوند پودر استخوان و لیفت سینوس  حل می کنند. ولی اگر شخصی به هر دلیلی با این عمل مشکل داشته باشد و نخواهد آنرا انجام دهد دندانپزشک مجبور می گردد از مینی ایمپلنت استفاده نماید.

مزایای استفاده از مینی ایمپلنت

درکل مینی ایمپلنت ها  مزایایی دارند که دندانپزشکان ترجیح می دهند تا ازآنها استفاده کنند. از نمونه این مزایا می توان به  موارد زیر اشاره نمود:

پروسه درمان به وسیله مینی ایمپلنت ها پیچیدگی کمتری نسبت ایمپلنت های معمولی دارد.

میزان درد و خونریزی و همچنین دوره نقاهت بعد از عمل کوتاه و کم تری دارد.

به علت کوتاه تر بودن طول دوره درمان به میزان قابل توجه کم تری تهاجمی  می باشد.

طول دوره درمان کوتاه تر می باشد.

عوارض کمتری دارد .

به علت کوتاه تر بودن دوره درمان و همچنین کمتربودن پیچیدگیهای این روش، هزینه کمتری دارد.

معایب مینی ایمپلنت

از معایب استفاده از مینی ایمپلنت ها می توان به موارد زیر اشاره نمود

برای تمامی اشخاص و بیماران نمی توان  از روش مینی ایمپلنت استفاده نمود.

میزان استحکام مینی ایمپلنت ها بعلت اندازه کوچکتر آنها نسبت به ایمپلنت های قدیمی کمتر می باشد.

طول عمر مینی ایمپلنتها کمتراز ایمپلنتهای معمولی می باشد.

چه زمانی از کاشت مینی ایمپلنت استفاده می شود؟

در تمامی افراد نمی توان مینی ایمپلنت کاشت. اگر شما از افرادی که کاشت ایمپلنت برای آنها مناسب نیست می باشید. کاشت مینی ایمپلنت هم برای شما مناسب نمی باشد. مینی ایمپلنت را فقط در شرایط خاص  می کارند. و ترجیح اولیه پزشکان کاشت ایمپلنت معمولی می باشد.این بدین معنی است که شما نمی توانید به خاطر اینکه از ایمپلنتهای کوچکتر خوشتان می آید، تقاضای کاشت مینی ایمپلنت را داشته باشید.