تخفیف ویژه 10 درصدی بازدیدکنندگان وب سایت برای تمام خدمات کلینیک کد تخفیف : drsadeghioff10 (جهت بهره مندی از تخفیف به کلینیک مراجعه و یا تماس بگیرید )

 دلایل جوش زدن پس از لیزر و راهکارهای جلوگیری از جوش زدن بعد از لیزر موهای زائد

درمان التهاب و جوش

بعضی از افراد حساسیت های پوستی زیادی دارند و همچنین اینکه ممکن است گستردگی موهای زائد در افراد متفاوت باشد. به همین دلیل عوارض در برخی بیماران متفاوت است.

N

عوارض جانبی مانند:

التهاب

تورم

سوزش

خارش

تغییر رنگ پوست

پوسته پوسته شدن پوست

تیره تر یا روشن تر شدن بخش های تحت درمان

دلایل جوش زدن پس از لیزر :

N

دستگاه های لیزر موهای زائد به این صورت کار می کند که پرتو لیزر از سطح پوست عبور می کند . ملانین ریشه مو این پالس ها را دریافت می کند ، دمای آن بالا می رود و نهایتا فولیکول مو را می سوزاند و پس از آن موهای زائد دیگر رشد نمی کنند. اگر این پالس ها با دقت و درست تنظیم نشده باشد پوست شما دچار جوش و التهاب زیادی می شود.

N

معمولا افرادی که پوست روشن دارند پوست حساس تری دارند و بیشتر دچار جوش و التهاب می شوند

N

پوست افرادی که چرب است منافذ پوستشان بسته است. پس از لیزر پوست تحریک می شود و به همین دلیل غدد چربی بیشتر ترشح می کنند و همین امر باعث جوش های بیشتری می شود.

N

اگر به بیماری های خاص مثل دیابت ، عفونت پوستی و … دچار هستید امکان جوش زدن روی پوست شما بیشتر است.

N

حتما از تمیز بودن محیطی که لیزر انجام می شود مطمئن شوید ، ملحفه و هندپیس مخصوص خود را داشته باشید

N

حتما مراقبت های پس از لیزر را رعایت کنید برای مثال حتما از کرم ضد آفتاب هنگام قرار گرفتن در معرض آفتاب استفاده کنید ، اصلا با آب داغ دوش نگیرید.

با این شرایط راهکار چیست؟

کرم زینک اکساید التهاب پوست را پس از لیزر موهای زائد کاهش میدهد و معمولا این کرم بعد از لیزر پیشنهاد می شود. از این کرم بصورت یک لایه نازک روی پوست استفاده کنید بیشتر از این حد باعث جوش های پوستی می شود.

اگر سوزش و خارش پوست شما آزار دهنده بود از این اقدامات استفاده کنید :

  • استفاده از کیسه یخ
  • بخار بابونه و رزماری
  • استفاده از ژل آلوئه ورا به صورت طبیعی

جای جوش پس از لیزر تا چه مدت باقی می‌ماند؟

درست است که جوش زدن پس از لیزر آزار دهنده است، اما نگران نباشید چون کاملا پس از مدتی از بین می روند. قرمزی و ملتهب شدن پوست، تورم، بی حسی و کرختی یا در موارد شدید تر تاول های پوستی یا سوختگی سطحی از عارضه های جانبی پس از لیزر موهای زائد هستند. این ضایعات به دلیل استفاده از دستگاه لیزر نامناسب و یا عدم مهارت کافی اپراتور لیزر ایجاد می شوند و معمولا پس از یک هفته اثرشان از بین می رود. جوش ها هم نهایتا سه الی ده روز پس از لیزر محو می شوند. اگر این جوش ها پس از ده روز از بین نرفتند یا به حالت غیر طبیعی درآمدند، هر چه سریع تر به متخصص خود مراجعه کنید تا داروهای مناسب را برایتان تجویز کند.