تخفیف ویژه 10 درصدی بازدیدکنندگان وب سایت برای تمام خدمات کلینیک کد تخفیف : drsadeghioff10 (جهت بهره مندی از تخفیف به کلینیک مراجعه و یا تماس بگیرید )

انتخاب رنگ تاج ایمپلنت

(کلینیک دکتر الهه صادقی)

در گذر زمان امکان دارد دندانهای فرد بنا به دلایل مختلف از دست برود. دلایلی همچون ضربه خوردن، پوسیدگی بیش از حد و عدم رعایت بهداشت دهان ودندان از این مسائل می باشد. با پیشرفت علم دندانپزشکی برای حل این مشکلات راههای مختلفی وجود دارد. یکی از بهترین راهها برای جایگزینی دندان ها کاشت ایمپلنت می باشد. ایمپلنت هم جنبه درمانی دارد و هم جنبه زیبایی دندان. ایمپلنت مزایای زیادی دارد که بارها به آنها اشاره شده است. یکی از مهمترین مزایای درمان کاشت ایمپلنت از نظر زیبایی انتخاب رنگ تاج ایمپلنت می باشد.

تاثیر رنگ تاج ایمپلنت در زیبایی

در درمانهای دندانپزشکی زیبایی یکی از مهمترین مسائل یکی بودن رنگ ماده مورد استفاده جهت درمان با رنگ دندانهای طبیعی می باشد. به طور کلی اگر رنگ تاج جایگزین دندان همرنگ دندان نباشد، در ظاهر انسان تاثیر نازیبایی می گذارد. به طور مثال اگر دندانهای شما زرد رنگ باشد و ایمپلنت با رنگ روشن ترازدندان طبیعی شما قرار دهید، این مسئله علاوه بر اینکه نازیبا می باشد، دیگران هم متوجه مصنوعی بودن دندان شما می گردند.

رنگ سفید دندان های مصنوعی را چطور باید انتخاب کرد؟

همانطور که در بالا اشاره گردید، تاج ایمپلنت باید به رنگی باشد که از نظر دیگران دقیقا شبیه دندانهای طبیعی فرد باشد. میزان این رنگ باید توسط دندانپزشک فرد تعیین گردد. اگربیمار بخواهد که رنگ ایمپلنت مورد استفاده برای جایگزینی دندان او سفید باشد ولی دندان های شخص سفید نباشد، از طرف دندانپزشک توصیه هایی به اومی گردد. یکی از مهمترین توصیه های دندان پزشک این می باشد که شخص از سفید بودن تاج ایمپلنت منصرف گردد یا اینکه قبل از ساخت تاج دندان، اقدام به سفید کردن دندانهای طبیعی خود با روش های خاص سفید کردن در خانه و یا در کلینیک های دندانپزشکی توسط دندانپزشک نمایند.  معمولا پس از سفید کردن رنگ دندان ها ، رنگی که انتخاب می شود باید شرایط خاصی داشته باشد.

شرایط رنگ انتخابی برای تاج ایمپلنت

برای اینکه رنگ تاج ایمپلنت در دهان با رنگ دندانهای دیگر در طیف رنگی یکسانی باشد، باید شرایط خاصی را درنظر بگیریم.

رنگ دندانهای کناری

رنگ ایمپلنت نباید با دندانهای کناری تفاوتی داشته باشد. اگر رنگ دندانها تفاوت داشته باشد، بی نهایت در چشم می آید و دیگران براحتی متوجه مصنوعی بودن آن می گردند.

رنگ پوست

سایه های رنگی دندان باید در طیف رنگی، رنگ پوست بدن باشد. رنگ تاج ایمپلنت اگر در این طیف نباشد، حالت طبیعی بدن را نشان نمی دهد.

رنگ مو

علاوه بر رنگ پوست، رنگ موی فرد هم یکی از رنگهایی می باشد که برای تشخیص رنگ تاج امپلنت باید در نظر گرفته شود.

رنگ سفیدی چشم

برای شناسایی میزان سایه سفیدی رنگ تاج ایمپلنت، باید سفیدی چشم هم توسط دندانپزشک در نظر گرفته شود.

چطور رنگ مناسب تاج دندان را انتخاب کنیم؟

همانطور که گفته شد، ظاهر ایمپلنت ها در زیبایی طرح لبخند بی نهایت مهم می باشد.  دندانپزشک  و متخصصان لابراتور تولید روکش تاج ایمپلنت برای انتخاب رنگ و ساخت پروتز در لابراتور ساخت روکش دندان با در نظر گرفتن شرایطی که در بالا اشاره شد، رنگ مناسب برای تاج ایمپلنت را مشخص کرده و تاج دندان ایمپلنت را به بهترین و طبیعی ترین نحو تهیه می نمایند.