تخفیف ویژه 10 درصدی بازدیدکنندگان وب سایت برای تمام خدمات کلینیک کد تخفیف : drsadeghioff10 (جهت بهره مندی از تخفیف به کلینیک مراجعه و یا تماس بگیرید )

 برند ایمپلنت یا مهارت متخصص؟ کدام گزینه بهتر است؟

(کلینیک دکتر الهه صادقی)

برند ایمپلنت یا مهارت متخصص ؟ ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید : بر اثر مسائل متفاوتی امکان دارد که انسان دندان خود را از دست بدهد. برای جایگزینی دندانهای از دست رفته، ایمپلنت دندان یکی از بهترین گزینه های فعلی موجود می باشد. ایمپلنت دندان می تواند به سرعت در استخوان فک کاشته شود و در نهایت روی آن تاج دندان قرار گیرد. در کاشت ایمپلنت ، برخی از ایمپلنتها هم باید در ابتدا ایمپلنت به استخوان فک بیمار جوش بخورد و سپس تاج دندان روی آنها قرار گیرد. این جوش خوردن ایمپلنت چیزی حدود دو تا 4 ماه ممکن است طول بکشد. یک سوال مهم در اینجاوجود دارد؟ کدام گزینه مهم تر است؟ برند ایمپلنت یا مهارت دندانپزشک

ایمپلنتها انواع مختلفی دارند. یک سری گونه های ایمپلنت دندان مانند مینی ایمپلنتها، سایز بسیار کمی داشته و برای استخوانهایی که فضای بین ریشه دندانها کم می باشد استفاده می گردند. برخی گونه های ایمپلنت هم کوتاه و پهن تر می باشند وبرای کاشتن نزدیک حفره های سینوسی که استخوان فک نازکتر است، به کار می روند.

انتخاب بهترین برند ایمپلنت دندان 

برای درمان و جایگزینی دندانهایتان با کاشت ایمپلنت نیاز به داشتن اطلاعات کافی درباره انواع برندهای ایمپلنت  دارید.  در سطح جهان بیش از 250 شرکت قطعات مربوط به ایمپلنت را تولید و طراحی می نمایند. این شرکتها انواع ایمپلنتها برای انواع شرایط درمانی تولید می نمایند. برخی از این ایمپلنتها برای جراحیهای فوری مناسب می باشند. برخی از آنها هم نیاز به کمی زمان نیاز برای جوش خوردن به استخوان دارند.

برای یافتن اینکه آیا این برند، برندی معتبر می باشد یا خیر باید سابقه آن شرکت و میزان کارآمدی آن شرکت را بررسی نمود. که اغلب اوقات دندانپزشکان این بررسی ها را انجام می دهند و در صورتی که شما درخواست آنرا بنمایید، برای شما ارائه می دهند. البته افرادی که می خواهند خود از اعتبار برند مورد نظرشان اطلاعاتی بدست آورند می توانند با کمی تحقیق نسبت به گارانتی و کیفیت برند مورد نظر اطلاع بدست آورند. معمولا ایمپلنتهای ارزانتر از موادی با کیفیت پایین تربا طول ماندگاری کوتاهتر تولید می گردند.  

بهترین انتخابهای موجود در بازار ایران

مهم ترین و با کیفیت ترین شرکت های تولید کننده ایمپلنت های دندانی عبارت اند از :

  • شرکت اشترومن (Straumann )
  • شرکت نوبل بیوکر (Nobel Biocare  یا Danaher)
  • دنتس پلای سیرونا ( Dentsply Sirona یا  سابق Astra Tech)
  • زیمر بیومت( Zimmer Biomet)
  • بیوهوریزونز ( BioHorizon)

برند ایمپلنت یا مهارت متخصص ؟

عامل مهم و تعیین کننده در درمان کاشت ایمپلنت، فقط نوع برند نیست.عاملی مهتر از نوع برند وجوددارد. مهارت جراح  و یا مخصص ایمپلنت عاملی مهم تر از برند خود ایمپلنت می باشد. پیش از اینکه به دنبال با کیفیت ترین  نوع ایمپلنت موجود در بازار ایران یگردید، بهتر است بدنبال بهترین جراح متخصص ایمپلنت بگردید. بهترین نوع ایمپلنت اگر توسط پزشکی بدون تجربه کاشته شود، امکان این وجود دارد که نتیجه مطلوب شما را در پی نداشته باشد.

پس از انتخاب بهترین جراح برای خود با کیفیت ترین ایمپلنت را باتوجه به بودجه خود و با مشورت پزشک برای خود انتخاب نمایید