تخفیف ویژه 10 درصدی بازدیدکنندگان وب سایت برای تمام خدمات کلینیک کد تخفیف : drsadeghioff10 (جهت بهره مندی از تخفیف به کلینیک مراجعه و یا تماس بگیرید )

مینی ایمپلنت – بخش دوم

اگر دندانی دچار پوسیدگی گردد و به آن رسیدگی نگردد. احتمال از دست رفتن آن دندان زیاد می باشد. حتی اگر به بیماریهای لثه دچار گردید این احتمال زیاد می باشد. از اینها گذشته بر اثر گذر زمان و یا براثر تصادف دندانها دچار مشکل شده. اینها از جمله دلایلی بود که امکان دارد شخصی دندان خود را ازدست بدهد. خوشبختانه امروزه راههای مختلفی برای جایگزینی این دندانها به وجود آمده است. راههایی مانند ایمپلنت و یا پروتز های متحرک. دانشمندان هر روزه دنبال این هستند که هرکدام این راهها را وسعت ببخشند. هر کدام را راحتتر و ارزانتر کنند. و نقاط ضعف آنها را رفع می کنند.در مطلب قبل توضیحاتی راجع به مینی ایمپلنت دادیم و در این مطلب توضیحاتی تکمیلی برای آن می دهیم.

 مینی ایمپلنت

این روش هم یک نوع ایمپلنت می باشد با همان خصوصیات، ساختارو شیوه های کاشت. مینی ایمپلنت هم یک پایه تیتانیومی می بشد که سر آن یک گوی قرار دارد. این پایه درون استخوان فک قرار می گیرد. و در کل همانگونه که گفته شد این متد برای رفع نقص های روش ایمپلنت پدید آمده است.

کاربردهای مینی ایمپلنت

اگر دندانهای شما کوچک می باشد، مینی ایمپلنت به خوبی جواب می دهد.

برای دندانهای جلو که فضای زیادی ندارند.

برای تعویض دندان مولر.

اگر فضایی که دندانها قرار دارند کوچک و باریک باشد.

در کل این نظر دندانپزشک شما است که در آن منطقه از دهان  چه نوع ایمپلنتی به کار برود.

طول عمر مینی ایمپلنت 

به طور کلی میزان کارایی مینی ایمپلنت ها نسبت به ایمپلنت های معمولی کمتر می باشد. این کوتاهی عمر بنا به دلایل مختلف متغیر می باشد. از جمله

ابتلا به بیماریهای استخوانی مانند پوکی استخوانی

عدم مراقبت از ایمپلنت

سیگارکشیدن

مصرف الکل و نوشیدنیهای الکل دار

کیفیت زندگی و شیوه تغذیه  و مواردی شبیه اینها.

تفاوت های موجود بین کاشت کوچک و سنتی

مهمترین تفاوت بین کاشت ایمپلنتهای قدیمی ومینی ایمپلنتها طول عمر آنها می باشد. ایمپلنتها به علت اینکه بزرگتر هستند می توانند فشاری که به آن وارد می شود را در سطح بیشتری پخش کنند. و بهمین دلیل فشار کمتری به آن می آید. و همین مسئله عمر ایمپلنتها را افزایش می دهد.

تفاوت دیگر مربوط سایز و استحکام اینها می باشد. به طوری که هر ایمپلنت تقریبا دو برابر مینی ایمپلنت می باشد. یعنی در محیطی که یک ایمپلنت قدیمی قرار می گرفت. باید دو عدد مینی ایمپلنت قرار بگیرد.

آیا کیفیت دو نوع کاشت مناسب می باشد ؟

مینی ایمپلنت ها هم مانند ایمپلنتها برای جایگزینی دندانها بسیار مناسب می باشند. اگر فک شما کوچک است . یا برای دندانی که فضای آن کوچک است نیاز به جایگزین دارید. مینی ایمپلنتها بهترین نتیجه را برای شما دارند. فقط مینی ایمپلنتها به استحکامی ایمپلنتها نیستند.

آیا مینی ایمپلنتها از تحلیل استخوانهای فک جلوگیری می کنند؟

همانطور که قبلا اشاره شد این مدل ایمپلنتها هم مانند ایمپلنتهای معمولی از جنس تیتانیوم سازگار با بدن ساخته شده اند. بنابراین درون استخوان فک قرار می گیرند و از تحلیل استخوانهای فک جلوگیری می کند.