تخفیف ویژه 10 درصدی بازدیدکنندگان وب سایت برای تمام خدمات کلینیک کد تخفیف : drsadeghioff10 (جهت بهره مندی از تخفیف به کلینیک مراجعه و یا تماس بگیرید )
[lwptoc] از آنجا که مراحل ایمپلنت دندان در نحوه جراحی و کارهایی که باید صورت بگیرد متفاوت است، در کل طی یک فرایند مشخص اجرا می شود. اما گاهی برای بعضی افراد که از شرایطی خاص برخوردار هستند ممکن است چند مرحله اضافه تر نسبت به دیگر افراد داشته باشند. مثلا وقتی استخوان فک فرد نسبت به سایرین، دارای شرایطی خاص باشد، معمولا مراحل ایمپلنت طی 3 مرحله صورت می گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، در ادامه قصد داریم شما را بیشتر با انواع مراحل ایمپلنت دندان و مراقبت های پس از لنجام ایمپلنت دندان آشنا کنیم. مراحل ایمپلنت دندان چیست؟

بررسی اولین مرحله از مراحل ایمپلنت دندان

اجرای مراحل ایمپلنت دندان به دندان پزشک معالج شما و نحوه روشی که برای ایمپلنت انتخاب می کند بستگی دارد. بنابراین چون کاشت های ایمپلنت دندان ممکن است طی یک یا چند مرحله جراحی دندان وابسته باشد، باید فرد متقاضی ایمپلنت یک جلسه برای ارزیابی و آمادگی به دندان پزشک مراجعه کند. در ابتدا و قبل از انجام مراحل ایمپلنت باید از استخوان فک دهان در مدل های مختلف، عکس برداری 3 بعدی انجام دهید. بهتر است حتما اگر دارای بیماری های زمینه ای از جمله مشکلات قلبی ریوی هستید، دندان پزشک معالج خود را در جریان قرار دهید. ایمپلنت دندان

بررسی دومین مرحله از ایمپلنت دندان

بعد از طی مرحله اول، پزشک باید برای کاشت و انجام جراحی دندان، آماده سازی های لازم را انجام دهد. متخصصین برای اینکه شرایط دقیق فک را ببینند باید لثه را شکاف دهند. محل اتصال ایمپلنت، استخوان درون لثه است. باید برای رشد استخوان طوری که به سطح ایمپلنت دندان برسد مدتی بگذرد. برای نتیجه مورد نظر باید حتی چند ماه صبرکنید. این روند برای استحکام پایه دندان مصنوعی در نظر گرفته شده و الزامی خواهد بود، زیراحکم ریشه را برای دندان ایمپلنت شده خواهد داشت.

نگاهی به آخرین مرحله در ایمپلنت دندانی

در این مرحله، پروتز در استخوان فک قرار می گیرد. ولی هنگامی که ابزار ایمپلنت روی استخوان گذاشته شد، ممکن است 3 ماه حتی تا 5 ماه هم این پروسه به طول بیانجامد. بعد از گذشت این مدت، سر تاج بر روی قطعه موردنظر گذاشته می شود. باید در نظرداشته باشید در طی این مدت حتما برای بررسی و چکاب نزد پزشک مراجعه کرده تا وضعیت لثه و ایمپلنت بررسی شود. تقریبا دو هفته باید برای بهبود لثه زمان صرف شود. آخرین مرحله ایمپلنت دندان

مراقبت های پس از ایمپلنت دندان در مراحل ایمپلنت دندان

  • باید در حالی که سرتان را کمی بالاتر می گذارید، استراحت کنید و بخوابید.
  • نباید بطور ناگهانی تغییر وضعیت بدهید زیرا سبب سرگیجه می شود.
  • تا بهبودی کامل، از فعالیت های بدنی و ورزش شدید بپرهیزید.
  • گذاشتن پارچه ای که یخ درون آن است 24 تا 48 ساعت بعد از جراحی روی صورت مفید است.
  • از غذاهای لطیف که نیازی به جویدن ندارند استفاده کنید تا از فشار زیاد روی دندان مصنوعی جلوگیری شود.
  • برای کاهش ناراحتی بعد از اتمام جراحی، داروهای ضددرد را بموقع و قبل از برگشت حس صورت و دهان مصرف کنید.
  • تا 24 ساعت بعد از جراحی، از مصرف مایعات داغ اجتناب کنید.
 
WhatsApp chat